İade & Değişim

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim ?

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması koşuluyla 14 gün içinde, faturanızın ön yüzündeki gider pusulası kısmını doldurarak MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.(faturası olmayan ürünler iade alınmamaktadır.)

 
İade etme süresi kaç gündür ?
Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim ?

İade talebiyle vayro.com.tr’ye gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Ücretsşz karo ile alınan sparişlerde iade sonrası kalan tutar kampanya koşullarını karşılamıyorsa ürün alış kargo parası iade edilmez. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanızın ön yüzündeki gider pusulası kısmını doldurarak, MNG Kargo (MNG  Tl 444 06 06) 444474689 numaralı kargo kodu ile “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen iade kargoları kabul edilmeyecektir.

 

İade tutarım nasıl hesaplanacak ? 

İade nedeniyle vayro.com.tr'ye gönderdiğiniz ürünlerin satın aldığınız tarihteki fiyatları üzerinden iade tutarınız hesaplanmaktadır. Kargo bedeli ve kapıda ödeme tutarı tarafınıza iade edilmez. Sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelinin iadesi hesabınıza gerçekleştirilir. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa ( spariş tamamı iptal iade edilmesi dahil ) iade edilecek ürün bedelinden gönderilen kargo ücreti düşülür.  

 

Mağazalarınızdan iade / değişim yapabilir miyim ? 

Mağazalarımızdan faturanızı beyan ederek, kullanılmamış ürünlerinizin değişimini 14 gün içinde yapabilirsiniz.. Mağazalarımızda para iadesi mümkün değildir..

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak ?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra vayro.com.tr tarafınızdan kredi kartınıza/banka hesabınıza ürün bedeli on (10) gün içerisinde iade edilir.
Kargo bedeli ve kapıda ödeme tutarı hesabınıza iade edilmez, sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelleri tarafınıza iade edilir.
Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.
Kapıda nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerde İade Formuna Banka Hesap Bilgilerinizi ( HESAP SAHİBİ ADI SOYADI VE IBAN numarası ) yazmayı unutmayınız. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. 

 

Kapıda ödeme ile yaptığım alışverişin iadesi nasıl yapılacak ?

Kapıda nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerde İade Formuna Banka Hesap Bilgilerinizi ( HESAP SAHİBİ ADI SOYADI VE IBAN numarası ) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. Iban Numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. Iban no iletme yükümlülüğü tamamen size aittir.

 

İade işlemleri için banka hesap numarası/IBAN NO vermek zorunda mıyım ?

Kapıda nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerde faturanızın arka nüshasında yer alan İade Formuna Banka Hesap Bilgilerinizi ( HESAP SAHİBİ ADI SOYADI VE IBAN numarası ) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. Iban Numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. Iban no iletme yükümlülüğü tamamen size aittir.

 

Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılacak ?

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz. Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

 

Elime geçen ürün kusurlu, ne yapmam gerekiyor ?

Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren kırk beş (45) gün içerisinde iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa stoklarda bulunan ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.

 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, nasıl iade yapabilirim ?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim ?

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 10 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi geri alabilirsiniz. 10 dakikadan sonra siparişiniz depomuz tarafından fatura aşamasına geçilip kargo süreci başlatılacağından, iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.

 
Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim ?

www.vayro.com.tr’den satın aldığınız ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı renk/beden/ürün değişimi yapılmamaktadır. Tarafımıza iade olarak gönderebilirsiniz. Veya dilerseniz mağazalarımızdan fatura/fiş ibraz etmek koşuluyla 14 gün içerisinde değişim yapabilirsiniz. (14 günü geçen ve fişi olmayan ürünlerde KESİNLİKLE DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR..Bu durumda ürünleri 14 gün içinde tarafımıza iade edebilirsiniz. ) 

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.